معرفی یک بازی جذاب/ تا به تا، اولین بازی شبیه ساز اوریگامی در ایران

اوریگامی یا هنر تبدیل یک برگ کاغذ به اشکال گوناگون با استفاده از روش‌های مختلف تا زدن، یک سرگرمی قدیمی چینی‌ است که در سرتاسر دنیا هواداران خاص خود را دارد. این هنرمدتی است که به گوشی تلفن های همراه راه یافته است و برای علاقمندان به هنر اورگامی، بخصوص کودکان و نوجوانان در دسترس است. نام این بازی ایرانی جذاب شبیه ساز اوریگامی « تا به تا» است. «تا به تا» در محیطی مفرح ذهن شما را به چالش می‌کشد تا از یک کاغذ مربعی شکل اشکال زیبایی را خلق کنید.

تا به تا، اولین بازی شبیه ساز اوریگامی در ایرانبه گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، در این بازی طی چندین مرحله؛ معماهایی طراحی شده و کاربر می بایست با تعداد تا زدن های محدودی که در هر مرحله مشخص می شود، به شکل نهایی برسد.

شما در بازی «تا به تا» اوریگامی طبق الگویی که برای شما تعیین شده باید تکه کاغذی که در اختیار دارید را به دقت هرچه تمام تا کنید تا کاغذ در الگو قرار گیرد. برای به دست آوردن سه ستاره هر مرحله، جدا از چالش فکری باید در تا زدن هم دقت کافی داشته باشید. این دقت برای آن است تا طرح شما نا مرتب نشود. با سکه هایی که در اختیار دارید نیز می توانید مراحل را راحت تر پشت سر بگذارید و اگر سکه کم آوردید فروشگاهی برای خرید سکه وجود دارد.

7 دنیای مختلف «تا به تا»

این بازی از 7 دنیای مختلف تشکیل شده است که هر یک دارای 15 مرحله هستند. مراحل به تدریج سخت تر می شوند. کاربر می بایست با تعداد مجاز تا زدن هایی که می تواند پیاده سازی کند، شکل نهایی در هر مرحله را بسازد.

برای پیاده سازی این بازی قریب به دو سال پژوهش و الگوریتم نویسی صورت گرفته است. نتیجه یک شبیه ساز کاملا داینامیک و حساس به حرکات دست بود.

این بازی را می توان از معدود بازی هایی دانست که با یک طرح پژوهشی تلفیق شده است. این طرح پژوهشی سعی در ارتقاء سطح دانش بازی باز های ایرانی را دارد.

مزیتی که این بازی نسبت به نمونه مشابه خارجی آن داراست، حجم بسیار کمتر (نزدیک به یک سوم) آن است. همچنین عدم وجود محدودیت در تعداد تاهای ممکن برای کاغذ است.

, , ,
کانون،کتاب شعر«نام این پرنده چیست؟»را منتشر کرد
ارتباط جنسیت نوزاد با رژیم غذایی مادر

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.