کمبود 4 دارو حیاتی برای بیماری‌های تنفسی کودکان در آمریکا

پزشکان آمریکایی نسبت به کمبود 4 دارو حیاتی برای مبارزه با بیماری‌های تنفسی کودکان در این کشور هشدار دادند.

کمبود آنتی‌بیوتیک برای بیماری‌های تنفسی کودکان آمریکایی

 

بیماری‌های تنقسی کودکانبه گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، شبکه خبری سی ان ان آمریکا وابسته به دموکرات‌ها و دولت جو بایدن، روز سه شنبه به وقت محلی در گزارشی اعلام کرد کمبود داروهای اصلی در آمریکا که برای درمان بیماری‌های رایج دوران کودکی مانند آنفلوآنزا، عفونت گوش و گلودرد استفاده می‌شوند، بر نگرانی‌ها در طول فصل ابتلا به بیماری‌های ویروسی تنفسی شدید در این کشور افزوده است.

رنا کرافت یک داروساز در اوکلاهما سیتی، گفت: در حال حاضر با کمبود شدید دارو مواجه هستیم. تامیفلو برای کودکان یافت نمی‌شود. این دارو برای بزرگسالان نیز به ندرت پیدا می شود. از سوی دیگر آنتی بیوتیک‌ها با کمبود مواجه است.

وب سایت اطلاعات سلامت “Verywellhealth.com” نیز ماه پیش اعلام کرده بود، آموکسی سیلین، دارویی که معمولاً برای عفونت‌های کودکان مصرف دارد، به زودی نایاب می‌شود.

در حال حاضر پزشکان آمریکایی هشدار می‌دهند، این کشور با کمبود چهار دارو حیاتی برای بیماری‌های تنفسی کودکان مواجه است و به زودی این داروها نایاب می‌شوند.

براساس گزارش‌های موجود، موارد ابتلا به RSV (ویروس سنسیشیال تنفسی) و آنفلوآنزا روند صعودی را طی می‌کنند و این در شرایطی است که آمریکا و سایر کشورها هم‌چنان با پاندمی کرونا که خود منجر به بیماری تنفسی می‌شود دست و پنجه نرم می‌کنند.

مرکز کنترل بیماری های آمریکا، ویروس سنسیشیال تنفسی را به عنوان یک ویروس تنفسی رایج که معمولا علائم خفیف و شبیه سرماخوردگی ایجاد می‌کند، توصیف می‌کند. در حالی که اکثر افرادی که به این مبتلا می‌شوند، ظرف یک یا دو هفته بهبود می‌یابند، این سازمان می‌گوید که نوزادان و افراد مسن در معرض خطر عوارض این ویروس هستند.

تامیفلو، رایج ترین داروی آنفلوآنزا و آلبوترول، داروی استنشاقی برای آسم و تسکین سایر علائم ریوی حتی در بیمارستان‌ها یافت نمی‌شود؛ والدین ناامید گزارش می‌دهند که ساعت‌ها از داروخانه‌ای به داروخانه دیگر برای پیدا کردن داروها در جست‌وجو هستند.

به گفته کارشناسان، کمبودها ناشی از افزایش تقاضا است. چندین بیمارستان کودکان قبلاً به ۱۰۰ درصد ظرفیت بستری و درمان رسیده‌اند؛ میزان ابتلا به RSV و آنفلوآنزا که هر دو برای کودکان خطرناک هستند در این فصل از سال به بالاترین سطح خود در یک دهه اخیر رسیده‌اند در حالی که اعمال دوره های قرنطینه‌ در سال ۲۰۲۰ و همچنین اقداماتی مانند استفاده از ماسک و شست و‌شوی مداوم دست‌ها باعث کاهش غیرمنتظره نرخ ویروس‌های در گردش مانند آنفلوآنزا و RSV شد سیستم ایمنی بسیاری از افراد برای این ویروس‌ها آماده نشده و منجر به ایجاد موجی از بیماری‌های تنفسی شده که در آمریکا و برخی دیگر از کشورها شاهد آن هستیم.

 

انتهای پیام//

, , , , , , , , ,
اهدا ۲۱۱ بسته آموزشی به دانش‌ آموزان لاوان توسط شرکت نفت
۴۸ قصه‌گو در مرحله منطقه‌ای جشنواره قصه‌گویی تبریز رقابت می‌کنند

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.