بیشترین میزان کودک آزاری از سوی والدین صورت می‌گیرد

کارشناس مسئول اورژانس اجتماعی شهرستان پردیس، بیشترین میزان کودک آزاری را مربوط به اقدامات و ناآگاهی والدین در برخورد صحیح با کودکان عنوان کرد.

غفلت و سهل انگاری خانواده‌ها، شایع ترین موضوع کودک آزاری در جامعه است

 

بیشترین میزان کودک آزاری از سوی والدین صورت می‌گیردبه گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، الهام تکلو در خصوص نقش والدین در میزان کو‌دک آزاری، اظهار کرد:

بیشترین میزان کو‌دک آزاری از سوی والدین صورت می گیرد که دلایل آن هم به مواردی از جمله اعتیاد، مشکلات اقتصادی، فقر فرهنگی و ناآگاهی والدین از برخوردهای صحیح با کودکان بر می‌گردد.

وی درباره کودک آزاری و اهمیت آن، گفت:

کودک آز‌ا‌ری یکی از آسیبهای اجتماعی تاثیرگذار بر روح و روان افراد است که باید بررسی و برنامه‌ریزی مناست برای پیشگیری یا رفع و کاهش آن در جامعه مدرن امروزی صورت گیرد.

تکلو در ادامه افزود:

شایع ترین ک‍و‌دک آزاری در جامعه غفلت و سهل انگاری خانواده‌هاست و این مسئله مربوط به طبقه خاصی نمی‌شود، فقر فرهنگی به اندازه فقر اقتصادی می‌تواند در آن خطر آفرین باشد. به نحوی که مساله کودک آزاری در بین افراد تحصیل کرده و با بضاعت مالی خوب هم دیده می‌شود.

کارشناس مسئول اورژانس اجتماعی شهرستان پردیس در پایان با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی اورژانس اجتماعی، یادآور شد:

اورژانس اجتماعی با شماره ۱۲۳ و کارشناسان این مرکز به صورت شبانه‌روزی به صورت حضوری و غیرحضوری پاسخگویی افراد در این خصوص هستند که کارشناسان مجرب و متخصص در اورژانس اجتماعی با طی دوره‌های مختلف مداخله در بحران آماده خدمت رسانی به شهروندان در زمینه هر گونه آسیب اجتماعی هستند.

ایرنا

 

انتهای پیام//

, ,
مرگ هولناک کودک ۵ ساله بندرعباسی در برخورد با قطار
اجرای طرح «کانون مدرسه» در مازندران

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.