بیشترین استقبال و بیشترین کمبود در کُتب کودک و نوجوان

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان خراسان جنوبی، بیشترین آمار استقبال و بیشترین آمار کمبود منابع کتابخانه‌های این استان را در کُتب کودک و نوجوان و ادبیات اعلام کرد.

حوزه کودک و نوجوان بیشترین مخاطب و امانت کتاب را دارد

 

کودک و نوجوانبه گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، محمود حاجی درباره وضعیت کتابخانه‌های عمومی استان خراسان جنوبی در حوزه کوک و نوجوان، اظهار کرد:

حوزه ادبیات، دین و کودک و نوجوان بیشترین مخاطب و امانت کتاب را دارد و به علت استقبال و استفاده زیاد بیشترین فرسودگی منابع در همین حوزه‌هاست.

وی در ادامه افزود:

در شش ماهه اول سال ۱۴۰۱ از طریق خرید متمرکز حدود ۱۸۰۰۰ نسخه کتاب و بیش از ۱۴۰۰۰ نسخه نشریه، حدود ۶۰۰ نسخه کتاب از ناشران و کتاب فروشان استانی و بیش از ۲۱۰۰۰ نسخه کتاب اهدایی در کتابخانه‌ها آماده‌سازی و به مخازن استان افزوده شده است.

حاجی در خصوص کتاب‌های اهدایی، گفت:

برخی از منابع اهدایی که به دلیل فرسودگی در هیچ کتابخانه‌ای قابل استفاده نیست پس از اخذ مجوز‌های لازم به مراکز بازیافت ارسال می‌شود و از محل فروش آن (که چندان هم قابل توجه نیست) کتب جدید و به روز خریداری می‌شود.

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان خراسان جنوبی با اشاره به کتابخانه‌های عمومی این استان، بیان کرد:

بیش از ۱ میلیون و یکصد هزار نسخه کتاب در ۸۴ کتابخانه عمومی خراسان جنوبی از روستا‌های مرزی تا مرکز استان در دسترس اعضا قرار دارد.

 

انتهای پیام//

, , , , ,
افزایش 4 برابری تولید شربت‌های مسکن اطفال
درخواست جهاد اسلامی برای رسیدگی به جنایات صهیونیست‌ها در حق کودکان اسیر فلسطینی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.