بیرانوند درمسابقات تراپ قهرمانی جوانان آسیا تاریخ ساز شد

 محمد بیرانوند تیرانداز نوجوان ایران در رشته تراپ، به مدال برنز مسابقات قهرمانی جوانان آسیا دست یافت.  

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، دهمین دوره مسابقات اهداف پروازی قهرمانی جوانان آسیا از ۶ مرداد ماه در آلماتی قزاقستان آغاز شد.

محمد بیرانوند
محمد بیرانوند

در جریان این مسابقات محمد سامان بیرانوند، جوان۱۴ساله کشورمان در مرحله مقدماتی تراپ با امتیاز۱۱۱در مجموع ۵ راند در جایگاه دوم قرار گرفت. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان  رد این مرحله مدال نقره این بازی ها باید به نام او ثبت می‌شد.

متاسفانه باز هم شاهد ناداوری بین المللی بودیدم و کمیته برگزاری مسابقات با حضور شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون تیراندازی آسیا برای نظر نهایی تشکیل شد.  در نهایت تصمیم بر برگزاری مرحله نیمه‌نهایی و نهایی گرفته شد.

این تیرانداز نوجوان در مرحله نیمه نهایی در جمع ۴ نفر پایانی قرار گرفت و راهی دور پایانی شد. در آخر محمد بیرانوند با کسب مدال برنز مسابقات تراپ قهرمانی جوانان آسیا، به کار خود پایان داد .

در پایان این مسابقات نماینده ازبکستان که در مرحله مقدماتی هشتم شده بود، بر روی سکوی نخست رفت. تیراندازی از قزاقستان که در مرحله مقدماتی چهارم شده بود،  نیز در رده دوم این مسابقات ایستاد. این نخستین بار است که یک‌ نوجوان ۱۴ ساله در تاریخ تیراندازی کشورمان در رشته تراپ صاحب مدال می شود.

آشنایی با رشته تیراندازی تراپ

رشته تیراندازی تراپ یا ورزش تراپ یکی از رشته های بسیار مهیج می باشد که در همه شاخه های آن،ورزشکاران با تفنگ های ساچمه ای یا شات گان های (shoguns) خود به یک دیسک پرتاب شده در هوا (تراپ)، شلیک می نمایند. این دیسک ها اندازه های گوناگونی دارند و شکل آن ها شبیه دیسک فریزبی و حرکت آن هم به صورت قوسی شکل و زیبا همچون پرواز یک پرنده است.

دیسک ها جنس های گوناگون و متفاوتی دارند و به نحوی طراحی گشته اند که در اثر ضربه بشکنند، اما گاهی پیش می آید که نمی شکنند.

تراپ زنی برای نخستین بار در کشور انگلستان و در حدود سال های 1700 میلادی برای بار نخست به وجود آمد. نخست در ورزش تیراندازی تراپ، به کبوتران زنده آزاد شده از قفس، شلیک می شد.

نام تراپ به معنی تله هم از همان زمان ها باقی مانده است.

, ,
آغاز به کار همایش ملی تئاتر برای نوجوانان
تولد ۱٠٠٠ کودک در مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی قزوین

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.