راه‌اندازی اینترنت کودک و نوجوان در هفته دولت

قصد داریم فضایی را برای کودکان سنین مختلف ایجاد کنیم تا پدر و مادر بتوانند برای فرزندان‌شان در سنین مختلف تعیین کنند که به چه سایت‌هایی دسترسی داشته باشند

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه‌‌اندازی اینترنت کودک و نوجوان در هفته دولت خبر داد.

عیسی زارع‌پوردرباره راه‌اندازی اینترنت کودک و نوجوان، اظهار کرد: «اینترنت کودکان و نوجوانان احتمالاً برای هفته دولت افتتاح خواهد شد.»

وی با بیان اینکه استفاده از اینترنت کودک و نوجوان کاملاً اختیاری است، افزود: «ما قصد داریم فضایی را برای کودکان سنین مختلف ایجاد کنیم تا دسترسی آن‌ها به سایت‌های مفید و توصیه شده توسط پدر و مادر انجام شود و پدر و مادر بتوانند برای فرزندان‌شان در سنین مختلف تعیین کنند که به چه سایت‌هایی دسترسی داشته باشند و متناسب با سن فرزندان، خانواده یک فضای ایمن را برای آن‌ها فراهم کند.»

وزیر ارتباطات اضافه کرد: «بر اساس نظام رده‌بندی سنی که در اختیار وزارت ارشاد است، این ساماندهی صورت می‌گیرد.»

وی ضمن اشاره به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی نیز گفت: «طرح صیاتت تصویب نشده است هر زمانی که تصویب و به ما ابلاغ شد، درخصوص آن اظهار‌نظر ‌می‌‌کنم.»

زارع‌پور در گفتگوهای قبلی خود در مورد شیوه استفاده از سرویس فضای مجازی ویژه کودکان گفته بود:: کاربران می‌توانند از طریق کد یواس‌اس‌دی(USSD) و نرم‌افزارهای مدیریت سیم‌کارت از اینترنت کودک استفاده کنند. با فعال‌سازی این سرویس محدودیت‌هایی برای دسترسی کودکان اعمال می‌شود تا این دسته از کاربران در معرض محتواهای نامناسب قرار نگیرند. امکان تغییر شیوه دسترسی به حالت بزرگسال در هر لحظه فراهم است و والدین هر زمان که بخواهند می‌توانند از سرویس بزرگسالان استفاده کنند. این سرویس ظرف یک یا دو هفته آینده رونمایی می‌شود.

,
سازمان دانش‌آموزی پناه همه دانش‌آموزان و جوانان است
رویداد توانمندسازی کوشا ویژه کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.