اولین واکسن مالاریا، جان میلیون ها کودک را نجات می دهد

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) روز 25 مرداد ماه اعلام کرد که شرکت داروسازی انگلیسی، قراردادی را برای تولید انبوه اولین واکسن مالاریا در جهان امضا کرده است.

 

یونیسف همچنین اعلام کرد این اقدام به منظور محافظت از میلیون‌ها کودک در معرض خطر ابتلا و مرگ ناشی از این بیماری، صورت می گیرد.

به گزارش پایگاه تحلیل خبری آزنیک به نقل از یونیسف، ۱۸ میلیون دز واکسن RTS,S طی سه سال آینده عرضه خواهد شد که به طور بالقوه سالانه جان هزاران کودک و نوجوان را نجات می دهد.

تأیید اولین واکسن مالاریا در جهان

کودکان زیر پنج سال هنوز جزو آسیب پذیرترین افراد در برابر مالاریا هستند.  در سال ۲۰۲۰ میلادی نزدیک به نیم میلیون دختر و پسر تنها در آفریقا بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند.

مالاریا توسط انگل ها ایجاد شده و از طریق پشه های “آنوفل” آلوده به آن به انسان منتقل می شود. اگرچه این بیماری قابل پیشگیری و درمان است اما در صورت عدم درمان می تواند کشنده باشد.

همچنین به گفته سازمان جهانی بهداشت (WHO) بیش از ۳۰ کشور دارای مناطقی با قابلیت شیوع متوسط ​​تا زیاد مالاریا هستند.

واکسن مالاریا RTS,S حاصل ۳۵ سال تحقیق و توسعه و اولین واکسن موجود در برابر یک بیماری انگلی است.  تولید انبوه این واکسن توسط شرکت دارویی “گلاکسواسمیت‌کلاین” انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، یونیسف انتظار دارد که تقاضا برای واکسن مالاریا در میان کشورهایی که این بیماری در آن‌ها شیوع دارد، بالا باشد.

, ,
والدین تهرانی با کودکان خود به دیدن تئاتر بروید
هشتمین نمایشگاه ایران‌نوشت از اول شهریور برگزار می‌شود

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.