اولین همایش ملی آسیب شناسی و مداخلات روانشناختی و اجتماعی کرونا

انجمن مطالعات روان درمانی کشور، امروز پنج شنبه 10 شهریور ماه 1401با همکاری قرارگاه علمیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا، سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، وزارت علوم، وزارت کشور، وزارت بهداشت و همچنین دانشگاه های سراسرکشور اولین همایش بین المللی آسیب شناسی و مداخلات روانشناختی و اجتماعی کرونا و پسا کرونا را در سالن همایش های وزارت کشور به صورت حضوری و آنلاین برگزار کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک،دکتر عبدالوهاب بیگ پور دبیر اجرایی اولین همایش ملی آسیب شناسی و مداخلات روانشناختی و اجتماعی کرونا و پسا کرونا گفت: این همایش دارای سه محور اصلی است. وی در ادامه افزود این محورها عبارتند از: آسیب شناسی روانی و اجتماعی در دوران کرونا و پسا کرونا، مداخلات روانشناختی و اجتماعی در دوران کرونا و پساکرونا و امنیت روان و آرامش بخشی در دوران کرونا و پساکرونا.

دکتر عبدالوهاب بیگی پور در گفتگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری آزنیک گفت: بیش از 350 مقاله مرتبط با کرونا به دبیرخانه همایش ملی آسیب شناسی و مداخلات روانشناختی و اجتماعی کرونا و پسا کرونا، ارسال شده است. مقالات برگزیده توسط نویسندگان در مدت 2 روز در این همایش ارائه می شود و اساتید برجسته دانشگاه از سراسر کشور در این همایش سخنرانی خواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: در این همایش علاوه بر ارایه گواهی شرکت در کنگره و گواهی پذیرش مقاله، از مقاله های برتر نیز تقدیر به عمل خواهد آمد. همچنین جوایز ویژه ای به پژوهشگران برتر در این همایش اهدا خواهد شد.

ضرورت مداخله سازمان ها و انجمن های روانشناسی برای کاهش میزان آسیب های به وجود آمده در دوران کرونا

درهمایش ملی آسیب شناسی و مداخلات روانشناختی و اجتماعی کرونا و پسا کرونا ‌ تعدادی از مسئولان بلند پایه کشور نیزحضور دارند.

این همایش با سخرانی دکتر فریبرز باقری دبیر علمی همایش آغاز شد. سپس دکتر محمد حاتمی ریاست سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور

در خصوص ضرورت مداخله سازمان ها و انجمن های روانشناسی برای کاهش میزان آسیب های به وجود آمده در دوران کرونا سخنرانی کرد.

از دیگر سخرانان این همایش می توان به محمد عباسی معاون وزیر کشور و رییس سازمان امور اجتماعی کشور، دکتر مصطفی حمیدیه روانپزشک و استاد دانشگاه، دکتر علی منتطری پژوهشگر برجسته ایرانی، سردار محمد حسین سپهر فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا و ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور اشاره کرد.

قرار است در پایان این همایش در روز جمعه 11شهریور، بیانیه ای جهت افزایش مشارکت روانشناسان و مشاوران در دوران پسا کرونا تنظیم گردد.

 

, , ,
ارثیه خانوادگی و ماجرا های پر چالش
گزارش تصویری از اولین همایش ملی آسیب شناسی و مداخلات روانی – اجتماعی دوران کرونا

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.