اولین دوره مسابقات پدر- پسری و مادر- دختری برگزار می شود

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از برگزاری اولین دوره مسابقات پدر- پسری و مادر- دختری در سال جاری خبر داد.

صادق ستاری فرد،معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش

صادق ستاری‌فرد روز گذشته سه شنبه 18 مرداد ماه در جلسه شورای عالی جشنواره‌ها و مسابقات ورزشی دانش‌آموزی کشور که با حضور مقام عالی وزارت آموزش و پرورش و روسای فدراسیون‌های ورزشی برگزار شد، گفت: با توجه به در پیش بودن بودن المپیک و مسابقات جهانی نوجوانان، نیاز است که جلسات شورای عالی جشنواره‌ها و مسابقات ورزشی دانش‌آموزی کشور با جدیت برگزار شود تا دانش‌آموزان مستعد کشورمان، برای حضور در مسابقات ورزشی بین‌المللی آمادگی کافی داشته باشند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک به نقل از پانا، معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: خدا را شاکریم که امروز رویکردهای تربیتی بسیار خوبی در بین همه روسای فدراسیون‌ها وجود دارد. بالغ‌بر۳۰ هزار معلم ورزش داریم و این موضوع فرصت مناسبی برای ایجاد انقلاب گسترده‌ای در حوزه ورزش ایجاد می‌کند.

ستاری‌فرد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: لازم است برای جلوگیری از موازی کاری‌ها بین دو وزارتخانه ورزش و جوانان و آموزش و پرورش، چنین جلساتی بیش از پیش برگزار شود تا گفتمان لازم بین تصمیم‌سازان دو وزارت‌خانه شکل گیرد.

تا مهر ۱۰۰۰ مجموعه درون مدرسه‌ای بهره‌برداری می‌شود

وی اظهار داشت: برای اجرای مطلوب مسابقات درون مدرسه‌ای ۲۱۰۰ فضای درون مدرسه‌ای خواهیم ساخت که تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد. همچنین تا مهر امسال نیز ۱۰۰۰ مجموعه درون مدرسه‌ای بهره‌برداری می‌شود که این طرح به نام شهید سلیمانی مزین شده است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه «اولین دوره مسابقات پدر-پسری و مادر-دختر امسال برگزار خواهد شد»، ادامه داد: ‌نگاه ما همواره بر ارتقای کیفیت فعالیت‌های تربیت‌بدنی در کشور بوده است.

ستاری‌فرد افزود: در مسابقات ورزشی فرهنگیان، بیش از ۱۴۰ هزار فرهنگی در ۷ رشته ورزشی شرکت کرده‌اند. تلاش داریم سایر رشته‌ها را در این مسابقات اضافه کنیم.  برای رسیدن به این هدف نیاز به همکاری بیشتر بین دو وزارت آموزش‌وپرورش و ورزش و جوانان است.

وی تاکید کرد: توانمندسازی معلمان‌مان برای بهتر اجرا شدن درس تربیت‌بدنی و اعتلا و ارتقای ورزش دانش‌آموزی کشور یکی از اهداف اصلی ماست. چرا که این روند در نهایت به ارتقای سطح تعلیم و تربیت در کشور منتج خواهد شد.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به نقش مهم مسابقات ورزشی در ایجاد انگیزه و شوق و شور بین دانش‌آموزان اشاره کرد. وی گفت: به زودی اولین دوره مسابقات بازی‌ و مهارت‌های زندگی برگزار خواهد شد.

, ,
چرا کودکان معلول را به مهدکودک راه نمی‌دهند؟
 زنان چینی به دلیل بحران کووید، از بارداری منصرف می‌شوند

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.