اهدا بیش از ۵۲۰ کارتن کتاب به استان ایلام

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: بیش از۵۲۰ کارتن کتاب در موضوعات مختلف برای مخاطبان کودک و نوجوان و بزرگسال از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان ایلام ارسال شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک به نقل از فارس، منصور محبی معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: بیش از ۵۲۰ کارتن کتاب در موضوعات مختلف برای مخاطبان کودک و نوجوان و بزرگسال از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان ایلام ارسال شد.

وی افزود: این کتاب‌ها در قالب تفاهم‌نامه‌ای میان اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در موضوعات مذهبی، ادبی، علمی، تاریخی، سیاسی، اقتصادی و… برای مخاطبان کودک و نوجوان و بزرگسال، در‌اختیار «کتابسرا» این اداره‌کل قرار گرفته تا با برنامه‌ریزی هدفمند و اصولی به تدریج در اختیار جوامع هدف قرار گیرد.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: کتاب‌های خریداری شده از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن تقویت بنیادهای مالی ناشران و افزایش انگیزه در مؤلفان، موجب توسعه و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه می‌شود و در استان ایلام نیز برنامه‌ریزی لازم برای این مهم انجام شده است.

تمرکز بر توزیع کتاب در مناطق محروم و به دور از امکانات فرهنگی است

وی ادامه داد: سال گذشته بیش از ۳۸ هزار جلد کتاب در میان علاقه‌مندان به کتاب و جوامع مختلف کودک و نوجوان و بزرگسال، در موضوعات متنوع، توزیع و اهدا شد.

محبی بیان داشت: توزیع هدفمند و با برنامه و با نظارت این اداره‌ کل، در راستای مخاطب‌شناسی برای توزیع کتاب، یک جریان اداری و برنامه ریزی شده است و تلاش داریم که با تمرکز بر مناطق محروم و به دور از امکانات فرهنگی، توزیع کتاب شتاب بیشتری گیرد و امیدواریم کتاب به عنوان بخشی از دغدغه ی اجتماعی مردم تبدیل شود.

وی در پایان با تقدیر از تلاش‌های «کتابسرا» این اداره کل افزود: این مکان به مرکزی فعال برای توزیع و اهداء هدفمند کتاب در استان تبدیل شده است؛ این مرکز تلاش می‌کند با برنامه‌‌‌ریزی و نظارت این اداره‌ کل، ضمن شناسایی مخاطبان واقعی، کتاب‌های لازم و مناسب را تهیه و به موقع تحویل دهد و نقش موثری در توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ایفا کند.

وی افزود: اجرای این برنامه، برعهده موسسه فرهنگی هنری «اقلیم هشت» ایلام است.

, ,
۱۷ هزار متقاضی برای امر فرزندخواندگی
فاطمه مریخ: آرزویم لژیونرشدن است

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.