انجمن نویسندگان کودک و نوجوان ٢۵ ساله شد

مراسم بیست‌ و‌ پنج‌سالگی تاسیس انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، در روز پنجشنبه ١ دی‌ماه ١۴٠١ با حضور اعضا این انجمن برگزار شد.

مراسم بیست‌ و‌ پنج‌ سالگی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان

 

نویسندگان کودک و نوجوانبه گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، بر اساس اعلام انجمن نویسندگان کودکان و نوجوانان، مراسم بیست‌و‌پنج‌سالگی تاسیس انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، پنجشنبه اول دی ١۴٠١ با حضور اعضا برگزار شد.
مهدی حجوانی، رئیس هیات مدیره این انجمن، در ابتدای مراسم با اشاره به سنت دیرینه برگزاری آیین سالگرد تاسیس انجمن طی ٢۴ سال گذشته، اظهار کرد:

این دورهمی امسال هم طبق روال گذشته انجام می‌شود؛ با این تفاوت که برای ایجاد نوعی همدلی با شرایط جامعه و مردم، یادی از درگذشتگان انجمن خواهیم کرد که طی دوران کرونا جز در فضای مجازی، امکان پرداختن به او میسر نبود.

محمود برآبادی نیز در این مراسم با تاکید بر همگرایی و تمرین دموکراسی به عنوان یکی از کارکرد نهاد‌های مدنی در جامعه، به ضرورت حضور فعال‌تر نویسندگان، شاعران، مترجمان و پژوهشگران ادبیات کودک و نوجوان در فضای فرهنگی اجتماع پرداخت.

در بخش دیگری از این برنامه، مرجان فولادوند طی سخنانی با تبیین تاثیر آیین مهر بر فرهنگ مدنیت ایران درباره فلسفه شادی در اساطیر این سرزمین و اثرات آن بر پیوستگی فرهنگی ایران در طول تاریخ پرداخت.

یادی از اعضای درگذشته انجمن نویسن‍دگان کودک و ن‍وجوان بخش دیگری از این برنامه بود که با سخنان سیدعلی کاشفی خوانساری درباره مریم روحانی، علی رووف، ابوالقاسم سبطی، منوچهر سلیمی، رودابه کمالی و سید احمد وکیلیان همراه بود. در این بخش معصومه انصاریان و فرزندان منوچهر سلیمی و رودابه کمالی نیز به ایراد سخنانی راجع به زنده‌نامان ادبیات کودک و نوجوان پرداختند.

تفال به دیوان حافظ، بخش پایانی این مراسم بود که افسون امینی اجرا کرد. این برنامه با اجرای سعیده موسوی‌زاده و همکاری کمیته روابط عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان برگزار شد.

 

انتهای پیام//

, , ,
اعلام برگزیدگان جشنواره داستان آفرینش کانون پرورش فکری
آتش‌سوزی خانه‌ای در شمال فرانسه جان ٢ کودک را گرفت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.