المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای از هفته آینده آغاز می شود

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بيان اينكه  زنگ ورزش از این بعد در دوره ابتدایی دو زنگ در دو روز خواهد بود،گفت: انشالله این موضوع باعث نشاط و پویایی بیشتر دانش‌آموزان شود زچرا كه نیاز است بازی و‌ ورزش به صورت جدی مورد نظر باشد. وی گفت: المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای از هفته آینده آغاز می شود.

المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای از هفته آینده آغاز می شودبه گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک به نقل از روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، صادق ستاری فرد امروز شنبه در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سه سیما با بیان اینکه بعد سه سال، حضور دانش‌آموزان در مدرسه فضای جامعه را زنده کرد، اظهار کرد: لازم است به افرادی که برای بازگشایی مدارس در اول مهرماه تلاش کردند، خداقوت گفت زیرا این افراد پویایی را در نظام تعلیم و تربیت احیا کردند.

در همین راستا المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای را از هفته آینده آغاز می کنیم.

وی تصریح کرد: تغذیه رایگان در مدارس به صورت آزمایشی در دو استان البرز و سیستان و بلوچستان برای ۷۵ هزار دانش‌آموز اجرا شده است. با توجه به پیگیری وزیر آموزش و پرورش، ۱۱۵۰ میلیارد در بودجه برای این امر پیش بینی شده است.

ما منتظر همراهی سازمان برنامه و بودجه برای این امر هستیم.  امیدواریم براساس وعده سازمان برنامه و بودجه و قانون مصوب مجلس، تغدیه رایگان را بعد از ۹ سال در مدارس احیا کنیم.

دوره ابتدایی 2 زنگ ورزش در2 روز

معاون تربیت بدنی و سلامت در ادامه تاكيد كرد: جمعیت تحت پوشش و مقدمات کار تغذیه رایگان دانش‌آموزان در آموزش و پرورش فراهم شده است. باید منابع مالی تخصیص سازمان برنامه و بودجه تامین شود تا این مقوله مهم احیا گردد.

وی در ادامه خبر داد: زنگ ورزش از این بعد در دوره ابتدایی 2 زنگ در 2 روز خواهد بود. این مهم با همکاری و همراهی خوب معاونت آموزش ابتدایی اجرا خواهد شد. انشالله این موضوع باعث نشاط و پویایی بیشتر دانش‌آموزان شود زیرا نیاز است بازی و‌ ورزش به صورت جدی مورد نظر باشد.

ستاری فرد بیان کرد: بعد از سه سال با حمایت وزیر آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه ۱۰۰ میلیارد تومان برای تجهیزات ورزشی درنظر گرفته شده تا نسبت به تامین اقلام ورزشی به زودی اقدام شود. برای این امر یک سامانه پیش بینی شده تا مدارس از این سامانه امکان خرید اقلام را داشته باشند. انشالله مشارکت خانواده‌ها نیز در این امر را خواهیم داشت و به زودی از این سامانه رونمایی می‌شود.

۱۰۰۰ دبیرستان دخترانه، ۱۰۰۰ مجموعه ورزشی

معاون تربیت بدنی و سلامت با اشاره به  اينكه طرح شهید خرازی در تابستان اجرا شد و با شروع سال تحصیلی نیز به صورت جدی تر دنبال می‌شود،اظهار كرد: دراين طرح با عنوان آزادسازی مجموعه‌های ورزشی، ۱۰۰۰ مجموعه ورزشی در اختیار دانش‌آموزان به صورت رایگان قرار می‌گیرد. در روزهای پنجشنبه مادران و دختران و در روزهای جمعه پدران و پسران از این اماکن استفاده می‌کنند.

المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای از هفته آینده آغاز می شودوی ادامه داد: به دنبال این هستیم که ۱۰۰۰ دبیرستان دخترانه تحت پوشش این طرح باشند.

قرار است این مدارس عصرها در اختیار دانش‌آموزان دختر باشد تا فعالیت‌های ورزشی برای دختران اجرا شود.

ستاری فرد با تاكيد بر اينكه کیفیت بخشی به درس تربیت بدنی مورد توجه است، گفت: دستورالعمل اجرا و ارزشیابی درس تربیت بدنی را تدوین کرده ایم . نیروی انسانی یکی از مولفه‌های مهم این امر خواهد بود و براساس دستورالعمل مورد نظر، اجرای درس تربیت بدنی و ارزشیابی این درس به جد دنبال می‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: محتوا و برنامه نیز مهم است که راهنمای کتاب درس تربیت بدنی را در اختیار معلمان قرار دادیم و تجهیزات و زیرساخت ورزشی نیز از دیگر مولفه‌ها مهم به شمار می‌آید.

توانمندسازی معلمان ابتدایی

ستاري فرد گفت: ۲۱۰۰ فضای ورزشی تحت عنوان طرح شهید سلیمانی احداث شده است.  ۱۰۱۷ فضای ورزشی نیز در مدت ۶ ماه تا هفته دیگر که هفته تربیت بدنی است به بهره برداری می‌رسد. ما ۱۹ هزار معلم تربیت بدنی کمبود داریم. لذا توانمندسازی معلمان ابتدایی را در دستور قرار دادیم و تربیت معلم چند مهارتی را دانشگاه فرهنگیان در دستور کار قرار داده است.

المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای از هفته آینده آغاز می شودوی گفت: قرار بر این است که آموزش یک رشته در هر پایه تحصیلی دنبال شود. در این راستا آموزش شنا و طناب زنی را نیز دنبال می‌کنیم. همچنین امسال ورزش باستانی و‌ زورخانه ای در صبحگاه مدارس دنبال می‌شود. این کار ارزش‌های ملی اسلامی را از طرق ورزش باستانی در مدارس نهادینه می‌کند. همچنین این ورزش احیا می‌شود تا دانش‌آموز با ورزش زیست کند.

ستاری فرد افزود: امسال با توجه به دوران پساکرونا المپیادهای ورزشی را از سر می‌گیریم. تابستان امسال در ۱۶ رشته ورزشی مسابقات را دنبال کردیم. با همراهي رسانه ملي مسابقات به صورت زنده پخش شد كه این همکاری نویدبخش اتفاقات خوبی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای از هفته آینده همرمان با هفته تربیت بدنی نیز شروع می‌شود. در این راستا استعدادیابی با همکاری وزارت ورزش و فدراسیون‌های ورزشی دنبال خواهد شد.

, ,
نوزادان و تغییرات مغزی در پدران
گروه خونی جدید جان نوزادان را نجات می دهد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.