بهره‌مندی افراد دارای معلولیت از بیمه خدمات توان بخشی

تفاهم نامه همکاری میان سازمان بهزیستی کشور و سازمان بیمه سلامت ایران با هدف بهره مندی‌ افراد دارای معلولیت  از بیمه خدمات توانبخشی به امضا رسید.

معلولیت

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک؛ صبح امروز چهارشنبه 30 شهریور ماه مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری سازمان بهزیستی کشور و بیمه سلامت ایران پیرامون ارائه خدمات درمانی برای افراد دارای معلولیت با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور و مدیرعامل بیمه سلامت ایران،  در دفتر سازمان بهزیستی برگزار شد.

محمد مهدی ناصحی، مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به ضرورت توجه به مسئله بیمه سلامت افراد دارای معلولیت، گفت: ضمن تشکر از فعالیت سازمان بهزیستی و عزم و اراده سازمان بیمه سلامت، این تفاهم‌نامه گام مهمی برای پیشگیری از مشکلات افراد دارای معلولیت است. از افراد واجدشرایط و خانواده‌های آن‌ها تقاضا دارم تا جهت دریافت مدارک و تکمیل روند اداری هرچه سریع تر اقدام کنند.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران ضمن اظهار امیدواری برای ادامه دار بودن این خدمات گفت: خدمات مذکور در قالب یک تفاهم نامه برای  به صورت آزمایشی در بیمارستان رفیده  انجام شده است.

پرداخت 70 درصدی هزینه خدمات توان بخشی در مراکز غیر دولتی

اصغر کاظمی، معاون توان بخشی سازمان بهزیستی نیز در این مراسم گفت: با انعقاد این تفاهم نامه قرار است بخش عمده  هزینه ای که بر عهده خانواده افراد دارای معلولیت است و از خدمات مراکز غیردولتی بهره‌مندهستند، پرداخت شود. ۷۰ درصد هزینه مراکز کاردرمانی، فیزیوتراپی، گفتار درمانی و هر مرکز دیگری که معلولان به آن‌ها مراجعه می‌کنند از محل این تفاهم نامه پرداخت خواهد شد.

معلولیت

علی محمدقادری، معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی در ادامه بیان کرد: ما در سازمان بهزیستی خانواده‌های چند معلولی که تحت فشار هستند را تحت پوشش داریم.

امید داریم تا با امضا این تفاهم‌نامه و تلاش بخش خصوصی به خانواده‌های افراد دارای معلولیت کمک شود و این کمک تا چند ماه آینده برای آنان ملموس باشد.

همچنین امیدواریم بتوانیم خدمات لازم را به صورت سراسری و برخط در تمام کشور ارائه کنیم.

 

, , , , ,
«لوپتو» جشن اسباب‌بازی‌های ایرانی در سینما را برگزار می کند
پیشگیری از اختلالات عصبی شناختی سالمندان

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.