استقرار خودرو سلامت کودکان در بوستان‌ها

خودرو مرکز فرآموز سلامت در بوستان‌های منطقه ۲ شهر تهران ویژه کودکان و نوجوانان به حرکت درآمد و استقرار یافت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک به نقل از یکتاپرس، سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲ دراین‌باره گفت: «دو مرکز فرآموز سیار(مرکز آموزش مهارت‌های رفتاری به کودکان و نوجوانان) در بوستان‌های پرواز و دلاوران فعال شده است که شامل اتوبوسی با امکانات مختلف می‌شود. این اتوبوس در مکان‌های مختلف توقف می کند. کارشناسان رفتارهای مناسب در مواجهه با انواع آسیب‌های اجتماعی و خودمراقبتی به کودکان و نوجوانان با اجرای برنامه‌هایی مانند نمایش، قصه‌گویی، مسابقه و… آموزش می‌دهند.»

اکرم رجای چوکامی با تأکید بر اهمیت آموزش مهارت‌های رفتاری در سن کودکی و نوجوانانی افزود: «مراکز فرآموز سیار با هدف ارتقای سلامت اجتماعی و آموزش غیرمستقیم مهارت‌های رفتاری به گروه سنی کودک و نوجوان راه‌اندازی شده است. اینگونه مراکز سیار در آینده به تعدادشان هم افزوده خواهد شد.»

او در ادامه بیان کرد: در اتوبوس‌های سیار برنامه‌ها با بهره‌مندی از ظرفیت هنر و بازی آموزش داده می‌شود. وی گفت: «آموزش رفتارهای مناسب در مواجهه با انواع آسیب‌های اجتماعی و خودمراقبتی از جمله محورهای مورد توجه در مراکز سیار فرآموز است. این آموزش ها متناسب با دو گروه سنی ۶ تا ۹ و ۹ تا ۱۲ سال اجرا می‌شود.»

, ,
در مسابقه نقاشی کشور پرتغال، کودکان خراسان جنوبی درخشیدن
فکر نمی‌کردم هادی و هدی ترسناک باشند

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.