اختتامیه جشنواره استعدادیابی عکاسی «نونگاه» برگزار شد

مسئول باشگاه هنرهای تجسمی حوزه هنری کودک و نوجوان گفت: اولین دوره استعدادیابی عکاسی «نونگاه» با موضوع خانواده  در تاریخ 29 شهریور ماه برگزار شد و از بین ۱۰ نفر ۳ نفر شایسته تقدیر شدند که در آئین اختتامیه به منتخبان اولین دوره استعدادیابی این رویداد جوایزی اهدا شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری آزنیک، «نونگاه» اولین و متفاوت‌ترین دوره استعدادیابی نوجوان ویژه بازه سنی ۱۳ تا ۱۸ سال بود که با همت حوزه هنری کودک و نوجوان برگزار شد.

این ویژه‌برنامه شامل دوره ۳۰ روزه بود که طی آن نوجوانان زیر نظر استاد راهنما و سایر اساتید آموزش داده شدند  تا با موضوع خانه و خانواده مجموعه عکس‌های مستند تولید کنند. دورهمی‌، کارگاه و جلسات نقد عکس از برنامه‌های ویژه این دوره بود و در آخر آثار برگزیدگان در نمایشگاه به نمایش درمی‌آیند.

در آخر نیز به نفر اول: ۲۰ میلیون ریال، نفر دوم: ۱۵ میلیون ریال و نفر سوم: ۱۰ میلیون ریال جایزه تعلق گرفت. اختتامیه جشنواره استعدادیابی عکاسی «نونگاه» در تاریخ 29 شهریور ماه برگزار شد برگزار شد.

 شناسایی استعدادهای کودکان و نوجوانان

فاطمه عابدی مسئول باشگاه هنرهای تجسمی حوزه هنری کودک و نوجوان و باشگاه عکاسی «نونگاه» درباره بخش رشد و شکوفایی حوزه هنری کودک و نوجوان گفت: دراین رویداد ۵۳ نفر از سراسر ایران آثار خود را ارسال کردند و از بین آنها ۱۰ نفر از شهرهای مختلف ایران برای تولید مجموعه عکس منتخب شده و تقریباً ۳۰ روز با این نوجوانان با موضوع خانواده، مجموعه عکس به شکل حرفه‌ای تولید کردند.

از بین این ۱۰ نفر ۳ نفر شایسته تقدیر شدند که جوایز به منتخبان، در آئین اختتامیه و اهدای جوایز اولین دوره استعدادیابی «نونگاه» اهدا شد.

وی درباره اولین دوره استعدادیابی عکاسی «نونگاه» و رده سنی که شرکت‌کنندگان در آن حضور دارند، افزود: بخش رشد و شکوفایی «حوزه هنری کودک و نوجوان» چندین باشگاه هنری دارد.یکی از این باشگاه‌ها تجسمی است. باشگاه تجسمی قرار است در حوزه‌های مختلف نقاشی، عکاسی و گرافیک دیجیتال فعال باشد. در حال حاضر رشته عکاسی با برگزاری اولین دوره استعدادیابی عکاسی «نونگاه» شروع به فعالیت کرده است.

وی گفت: مخاطبان حوزه هنری کودک و نوجوان، نوجوانان رده سنی ۱۳ تا ۱۸ ساله در سراسر کشور هستند.  اهمیت این رده سنی، تقویت هنر علاقمندان و همچنین تربیت در هنر مورد علاقه آنها است. در واقع نوجوانان در این باشگاه‌ها، در حوزه‌ای که علاقمند هستند، کم کم رشد می‌کنند و استعدادهایشان شناسایی می‌شود.

آغاز فصل دوم استعدادیابی نونگاه در پاییز

وی گفت: این روند به همین شکل ادامه خواهد داشت. نوجوانان در هر مرحله می‌توانند آثار خود را ارسال کنند. اگر شرایط حضور (پشتکار و رشد در حرفه مورد نظر) داشته باشند، به باشگاه اضافه خواهند شد. هر هفته بچه‌ها با یک موضوع به صورت تک عکس، عکاسی می‌کنند و از این طریق با آموزش‌های مجازی آن هنر تقویت می‌شود. مجدداً بچه‌هایی که در زمینه تک عکس قوی‌تر شدند، ارزیابی شده و برای تولید مجموعه عکس انتخاب می‌شوند.

عابدی همچنین از آغاز فصل دوم استعدادیابی نونگاه در پاییز خبر داد . وی افزود: با برگزاری هر فصل رویداد، قرار است به تعداد نوجوانان عضو باشگاه اضافه شود.

نونگاه با ایده آرش صحرانورد و فاطمه عابدی (هنرمندان عکاس) شکل گرفت. قرار است این کار با همین روند ادامه پیدا کند.

عابدی در این باره توضیح داد: نوجوانان مجدداً آثار تولیدی خود را برای نونگاه بفرستند تا ارزیابی شود. بعد از ارسال آثار،با  آن دسته از نوجوانان منتخب، وارد تولید مجموعه عکس خواهیم شد. افرادی که ضعیف‌تر هستند نیز با موضوعات هفتگی تک عکس تمرین می شوند. تلاش خواهیم کرد تا آنها نیز حرفه‌ای شوند و در واقع کسی قرار نیست از این برنامه‌ها عقب بماند.

اختتامیه جشنواره استعدادیابی عکاسی «نونگاه» در تاریخ 29 شهریور ماه برگزار شد برگزار شد.

 

, ,
درخشش کودکان ایرانی در مسابقه بین‌المللی نقاشی هیکاری ژاپن
جوان 10 ساله اردبیلی مدال برنز هفتمین جشنواره بین المللی ابن سینا را کسب کرد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.